четвер, 28 січня 2016 р.

5 фільмів для перегляду з дітьми

Зараз у мережі часто пропонують до перегляду фільми, які входять до різних топових категорій: за касовістю зборів показу; за кількостями переглядів; за жанрами, за смислами, які розкривають і т.д. У нас також є такий перелік, правда цілком інтуїтивний, заснований виключно на емоціях та враженнях після перегляду.
Колись читала дослідження, що серед слов'ян візуалів значно більше ніж аудіалів чи кінестетиків. Не знаю, на скільки це відповідає дійсності, але точно те, на що ми дивимося теж нас формує. Ось кілька фільмів зі змістом (окрім прямої їхньої розважальної функції). Психологічні уроки точно отримаєте, якщо процес перегляду буде усвідомленим.

1. "Щоденник невдахи"

Історія про підлітка, якому не щастить. Шкільні перипетії, дружба, смішні ситуації на грані фолу  - все це про межу між страхом бути висміяним і бажанням отримати визнання та зайняти достойне місце серед однолітків.
Українською, на жаль, не знайшла, хоча переконана, що дивилися. Хто знайде, киньте посилання в коментарі, будь ласка.
фільм знятий за книгою і знаючі люди говорять, що вона варта того, щоб її придбати для свого підлітка рецензія на книгу



2. "Земля після нашої ери"



Пригодницька історія виживання на планеті, що зазнала сильних змін. Єдине, що залишається сталим -  віра батьків у своїх дітей. Виявляється, кожен здатен на подвиги, якщо іншого вибору немає. Фільм цікавий для підлітків та ідеально підійде для "хлопчачого" перегляду з татом.
Глянути можна тут














3. "Чаклунка"




Хороший приклад казки, яка розкриває глибинну суть людських вчинків. Історія про фею та відьму в одній (кожній) жінці. Про втрату крил та сили, які їх повертають. Про щиру любов та відповідальність за вчинки. Про помсту і її невідворотний зворотній ефект. 
Дивилися з донькою 5 років. Але все індивідуально.
Посилання на фільм














4. "Бригада М" (або "Місія Дарвіна)




Веселий, драйвовий, захопливий сюжет про побудову ефективної команди. Чим не урок з тімбілдінгу? Всі закономірності працюють незалежно від того звірята це чи дитята, чи дорослі.
Довший час був улюбленим фільмом мого сина. І я розумію чому)))

Переглянути тут












5. "Дім: Побачення з планетою"




От тут я вагалася чи взагалі його вказувати. Боротьбу таки програли "Хатіко" , "Зубна фея" , "Попелюшка" та інші достойні фільми. Хтось скаже, що "Дім" засерйозний для дитячого перегляду, невчасний, важкий і можливо буде правий. Все залежить від дитини, котра дивитиметься і від дорослого, який буде поруч, щоб прокоментувати, пояснити, допомогти зрозуміти. Це фільм для майбутнього. А майбутнє формується саме сьогодні у головах наших дітей.
Якісна і болюча документалістика, яка вражає красою відзнятої картинки і глибоким змістом.
Кіно не розважальне, але для підлітків вчасне.
Дім: Побачення з планетою






Згодом викладу добірку мультфільмів. Перевага материнства у тому, що ти можеш дивитися те, на що в звичному робочому ритмі ні часу, ні бажання немає)))

вівторок, 5 січня 2016 р.

Прокидатися з радістю

Нарешті дійшли руки до передачі, яку записали на місцевому радіо ще в листопаді. Сьогодні зробила для неї ще й відеоряд. Для мене зображення дуже важливі, адже сама візуал. Дуже тішуся, що дотрималася авторського права і всі картинки взяла із спеціальних безкоштовних ресурсів, які дозволяють брати фото без вказування та посилання на джерело. Може також комусь знадобляться:  ось такий і ще такий


Сама ж передача присвячена ранковому прокидання і як його організувати без стресів для дитини та її батьків.


Сподіваюся, що стане в нагоді)))



пʼятниця, 1 січня 2016 р.

Підсумки року з допомогою арт-терапевтичного малюнку

Новорічна пора - час підбивати підсумки минулого року. Це гарна традиція, адже краще один детальний аналіз, аніж постійне озирання назад. 
Кілька років поспіль мене найбільше влаштовували письмові техніки, іноді звіт навіть викладався в мережу задля зворотнього зв'язку (це теж дуже важливо - побачити, як твій рік із здобутками і втратами виглядає збоку). Зараз навпаки, хочеться камерності, творчості і багато легкості. Малювання - найбільше задовільняє усі ці потреби разом узяті. 
Пропоную й Вам доєднатися, однозначно буде незвично)

Для роботи знадобиться: 
- листок А4 формату;
- олівці (пастель якнайкраще зможе передати кольори) чи фарби (виключно гуаш, акварель буде довго сохнути і порозтікається; виключення для тих, хто любить з нею працювати);
- ручка;
- листок для запису.

Варто пам'ятати, що у нас не художня студія і не малюнок для конкурсу, тому дозвольте собі у цьому процесі бути вільними.

Вправа тематична і налічує безліч варіантів. Пропоную такий, де паралельно малюємо і прописуємо, що і за що відповідає, які символи є відображенням тих чи інших здобутків та успіхів. Рухаємося поетапно.

Малюватимемо новорічну ялинку. 


Інструкція:
Рік складається із 365 днів. У кожному з них є щось хороше, радісне, приємне. Деякі з них сповнені енергії та досягань. Інші - спокійні та розмірені. Ще інші - важкі, можливо неприємні та насичені сумом та тривогою. Ці пам'ятаються найдовше.

Наше завдання зараз спробувати оживити спогади, що містять у собі відчуття перемоги над собою та обставинами, власний розвиток та те, що нового ми зробили цьогоріч долаючи перепони, завдяки чому стали кращими, наповненішими, почали цінувати себе та світ. Вони є і їх багато.
Отож, розпочнемо.


Ґрунт: де росте Ваша ялинка? Який склад землі: чи достатньо там було мінералів, поживних речовин, енергії?

Стовбур: що цьогоріч було Вашим хребтом? Завдяки чому Ви трималися? Що чи хто був основою з якої виростали пагінці справ? Який він: міцний, гнучкий, тонкий чи широкий?

Гілки чи яруси гілок: Що це за сфери Вашого життя (сім'я, стосунки, робота, творчість, здоров'я, розвиток і т.д)? Скільки їх? Тут бажано позначити котрий ярус за яку сферу відповідає. 

Тепер розпочнемо прикрашати, адже це святкове деревце)

Ялинкові прикраси (кульки): це ті Ваші успіхи та досягнення, особливі події та радості. Малюємо їх на відповідних ярусах ялинки. Наприклад, налагоджені стосунки з батьками чи дітьми - на гілочках, що відповідають за сім'ю чи стосунки; вдалий проект - там, де робота чи хоббі і т.д. Цей етап займе досить часу. Не поспішайте. 

Свічки чи вогники: це ті дива, які з Вами траплялися протягом року. Те, що наче не залежало від Вашої волі та зусиль. Це приємності від інших людей чи всесвіту, що справили на Вас сильне враження. 

Гірлянди: це ті емоції, які супроводжували Вас протягом року. Для кожної оберіть відповідний колір. На якому ярусі їх буде найбільше? Які вони? Куди в наступному році варто додоти емоцій, щоб відновити баланс.

Зірка на чубку: те, у що Ви вірили, що Вам осяювало шлях.

Ось тепер дерево готове!. Подивіться на результат і запишіть усвідомлення, ті інсайти, які приходили до Вас під час малювання і зараз, коли дивитеся на результат. Саме вони можуть лягти у фундамент нових звершень.
    
Буду надзвичайно щаслива, якщо у коментарях поділитеся враженнями та своїми малюнками.
п.с.: у якості ілюстрацій до цього допису використано малюнки, що були ласкаво надані їхніми авторами після проведення групи 31.12.15 року. 


З НОВИМ РОКОМ!!!