пʼятниця, 16 жовтня 2015 р.

Поради психолога школярам

   Значну частину мого професійного життя займала робота практичного психолога у закладах освіти. Від 2008 року маю задоволення працювати у ТЗОШ№24, хоч з початком приватної практики змушена суттєво скоротити години роботи у школі.
   Можна по-різному ставитися до діяльності освітніх психологів, навіть дискутувати щодо доцільності цієї посади (хоч, як на мене, то предметом суперечки може бути лише величезне навантаження, мотиваційний компонент і ставлення колег до важливості цієї роботи), проте беззаперечним фактом залишається те, що протягом довгого періоду часу лише педагогічні ВУЗи готували спеціалістів цього напрямку, а отже більшість з нас таки трішки родом зі школи))) Мабуть, колись детальніше про це напишу, адже думок з цього приводу є багато, та зараз про інше.
  Школа, при наявності розуміння з боку адміністрації, направду дає можливості зконцентрувати свої знання і отримати хороший і корисний продукт. Принаймні, сподіваюся, що той про який говорю зараз буде справді корисним.
  Щороку наш заклад випускає власні щоденники для учнів і мені дуже приємно, що цьогоріч до сторінок з друкованою основою додали й "Поради психолога". Та для початку їх потрібно було написати))) Завдання мало складність, адже це читатимуть і молодші школярі і учні старшої школи, тож я сконцентрувалася на тому, що б хотіла сказати своєму власному сину і щоб могла повторювати щороку, поки він росте і ходить до школи.
Що з цього вийшло, читайте нижче)

   А ось повний текст, який можна використовувати для своїх дітей. При поширенні в мережу чи друк, обов'язково вказувати авторство та посилання на цей блог.

Ти проводиш у школі дуже багато часу, отже цілком зрозуміло, що часто твої думки стосуються питань та переживань пов’язаних зі шкільним життям. Ось кілька порад, які допоможуть тобі  віднайти спокій у складних ситуаціях:
·         Пам’ятай, коли ти відповідаєш біля дошки чи з місця перед усім класом, вчитель оцінює не тебе загалом, а тільки твою відповідь. Якщо ти чогось не знаєш чи розгубився, це лише сигнал, якій саме темі варто приділити більше часу та уваги, але аж ніяк не свідчить про те яка ти людина. Не картай себе, просто будь ретельнішим у підготовці. Тільки від тебе залежить твоя готовність до наступної відповіді.

·         Чи знаєш ти, що в середньому людина здатна активно запам’ятовувати новий матеріал протягом 40 хвилин? Отже, така тривалість уроку зовсім не випадкова. Будь уважним, виявляй цікавість, підтримуй свою активність на уроці і домашні завдання забиратимуть у тебе значно менше часу.


·         Будь чесним, відповідальним та ввічливим. Це ті риси характеру, які відрізняють успішних людей. Ти ж бажаєш бути успішним не лише у майбутньому, але й вже сьогодні, чи не так? Коли ти виробиш у собі ці характеристики, то й кількість прикрих ситуацій у твоєму житті суттєво зменшиться.

·         Намагайся виявляти активність. Шукай ту діяльність, заняття, навчальний предмет, гурток, який дозволить тобі відчувати радість та даруватиме впевненість. Кожна людина здатна віднайти коло власних інтересів, де може розкрити свої найкращі якості. Тож вирушай на пошуки! Пробуй себе у різних справах і обов’язково знайдеш свою!


·         Приділяй час своєму зовнішньому вигляду. Тут не йдеться про наймодніший та дорогий одяг, у ньому теж можна виглядати безглуздо. Просто будь акуратним. На охайну та одягнену зі смаком людину приємно дивитися усім.

·         Якщо трапилася якась прикрість і ти сам не можеш впоратися з цією ситуацією, пам’ятай, що є люди, які здатні допомогти.  Це можуть бути батьки, друзі, вчитель, шкільний психолог та ін. Подумай, хто є надійним, об’єктивним, кому ти довіряєш. Серед людей, які нас оточують завжди знайдеться особа, яка підтримає та розрадить. Пам’ятай про це.


·         Будь оптимістом! Це просто сказати, та не просто зробити. Як не дивно, але здоровий сон та фізичні вправи є основою доброго настрою протягом дня. Наш емоційний стан часто залежить від фізичного стану. Спілкуйся з людьми, які добре та радісно ставляться до навколишнього світу та інших людей.

·         Ти можеш керувати своїми емоціями. Посмішка та доброзичливість – запорука гарного настрою. Користуйся ними частіше!



·         Ти цінний і особливий просто тому, що у світі немає двійників, немає когось, хто б був твоєю точною копією. Роби усе можливе для свого фізичного, інтелектуального, емоційного розвитку. Стартовий капітал у тебе вже є – твоє життя! 

Немає коментарів:

Дописати коментар